2b araziler | 2b arazisi | Hazine arazileri | milli emlak | gece kondular

Bu Sayfa bas

Yazar Hakkında

Mevlüt Çelik Kimdir?

Değerli okurlarım kitabımızın konularına girmeden önce özgeçmişimden kısaca bahsetmek istiyorum.1945 Ardahan doğumluyum.İlk okulu ve Orta okulu Ardahan da okudum Liseyi Kars ilinde bitirdim, ayrıca Ankara da MALİYE MESLEK  okulunu bitirerek 1965 yılında maliye memuru olarak Artvin ilinde göreve başladım.

Bilare  İktisat Fakültesi ön lisans bölümünden mezun oldum  göreve devamla çeşitli İl ve ilçelerde memurluk Maliye müdürlüğü görevlerinde bulundum 1998 yılında emekli oldum .Kitabımda bahsettiğim Hazineye ait arazi,arsa,bina gibi tüm gayrimenkullerin  çeşitleri ve tasarruf yöntemleri (İdaresi) maliyeye ait olması nedeniyle birikimli olan bilgilerimi mevzuat dahilinde oldukça özetleyerek ve sadeleştirerek okurlarımıza sunmak istedim. Kitapta ki konular bugün Türkiye’nin  köyünden şehrine kadar çoğu aileyi ilgilendiren konulardır.Halkımızın çoğu bu konuları yeterince bilmediği nedenle gereğinden fazla uğraşmakta ve çoğu zamanda haklarını ne yazık ki kaybetmektedirler,bu hususları da düşünerek bu el kitabımı yazdım ve halkımıza sunmaya karar verdim..Kitap da okunanların anlaşılmaması, daha geniş izaha muhtaç durumda olması halinde her zaman başvurulara açık olarak sorunlara göre hizmetimize devam etmeyi amaçladım. Umarım halkımıza faydalı oluruz. Bu kitap esasında mali konuların(Hazineye ait taşınmazları)  konularını içeren bilgi notu niteliğinde olan  EL KİTABI dır. Sehven veya eksik yazılmış olması muhtemeldir ,fark edilmesi veya uyarılması halinde düzeltilir.

Günümüzde insanlar daima bir kazanç peşindedir bu kazancı elde etmek için muhtelif yollara başvururlar ancak bunların içinde en doğru ve güzeli yasal yollarla elde edilen kazançlardır.Bu yolla elde edilen sayısız kazanç türü vardır ama bazıları var ki hem yasaldır hem de zamana bağlı olarak getirisi çok yüksek olan faaliyetlerdir,bu faaliyetler gününde ve yerinde değerlendirildiği zaman ileride çok rahat yaşam seviyesinin elde edilmesi kaçınılmaz olacaktır. bunları iyi değerlendirmek ve zamanı geldiğinde iyi kullanılması gerekir.

 

 

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.hazinearazileri.com/yazar-hakkinda